Doğal Gelin Makyajı için İpuçları | We Just Married

Doğal Gelin Makyajı için İpuçları

Doğal Gelin Makyajı için İpuçları

Düğün günü makyajınız söz konusu olduğunda, muhtemelen en önemli şey, sizi ve tarzınızı yansıtmasıdır. Işıltılı, doğal gelin makyajı, doğal güzelliğinizi artırmanın ve gün boyu kendinizi harika hissetmenizi sağlamanın en iyi yolu olabilir. Peki, doğal bir gelin görünümüne nasıl ulaşırsınız?

Her cilt tipinin bakımı farklıdır. Hatta kendi cilt tipiniz bile dönemsel olarak, beslenme alışkanları, uyku düzensizliği, stres, iş hayatı gibi konular nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle 4-5 ay öncesinden bir cilt bakım uzmanı ile görüşerek cilt tipinizi öğrenebilirsiniz ve kendiniz için profesyonel bir cilt bakım planı oluşturabilirsiniz.

Cilt Bakımından Başlayın

Kusursuz doğal gelin makyajının ilk adımı, aslında büyük günden en az üç ay önce, iyi bir cilt bakımı planı ile başlamalıdır. "İyi bir cilt bakımı rutini zorunludur, bu nedenle bol su içmenin yanı sıra cildi en iyi durumda tutmak için cildinizi düzenli olarak temizleyin, tonikleyin ve nemlendirin. Bu aynı zamanda makyajın doğal ve taze görünmesini sağlayarak kusursuz bir temel sağlar. Unutmayın mükemmel bir gelin makyajı, bakımlı bir ciltle başlar. Düğün gününüzde ve düğün fotoğraflarınızda tüm güzelliğinizi yansıtabilmeniz için cilt bakım rutininiz önemli bir yer tutacaktır.

Örneğin yağlı fakat nemsiz bir cildiniz varsa, yüzünüzdeki yağ oranı dengesi koruyacak, nemlendirecek bir bakım sizin için uygun olabilir. Gözenekler ve akneler keyfinizi kaçırıyorsa buna yönelik bir bakımı tercih etmelisiniz. Eğer cildiniz, kuru ve hassas yapıdaysa cildinizi yatıştıracak, sakinleştirip kızarmasını önleyecek kremler kullanmalısınız.

Düğün Öncesi Rutin Cilt Bakımı için Adımlar:

  • Buhar Banyosu
  • Sivilceleriniz Varsa Cilt Uzmanı ile Görüşün
  • Göz Maskesini İhmal Etmeyin
  • Yüz Hatlarına Masaj ve Detoks Maskesi
  • Dudak Bakımını da Rutininize Alın
  • Her Zamanki Nemlendiricinizi Kullanın
  • Uyku Düzeninizi Sağlayın
  • Spor Yapın
  • Sağlıklı Beslenme Planı Uygulayın
  • Stresten Uzak Durun

Son 3 Hafta Kala Yeni Ürünler Denemeyin

Gelin makyajı için 3 hafta kaldıktan sonra yeni ürünler denememeye dikkat etmelisiniz. Çünkü daha önce denemediğiniz bir cilt bakım ürünün cildinizde nasıl bir sonuç verebileceğini tahmin etmek zordur. Düğününüz ve düğün fotoğrafçısı rezervasyonunuzun yaklaştığı günlerde cildinizi yoran ve yıpratan ekstra güçlü bakımlardan sakınmalısınız.

Gelin makyajı hazırlık aşamalarında cildinizi korumak, tazelemek ve capcanlı tutmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1) Derinlemesine Temizleme

2) Tonik Uygulama

3) Peeling

4) Nemlendirme

2023 yılı gelin saç makyaj trendleri yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelin Saç Makyajı için Premium Deneyim

Şimdi stüdyomuzu keşfedin ve kendinizin en mutlu anını hayal edin. DüğünümüzVar Grup markası olan ve dünyanın en büyük çekim platosunda stüdyosunun kapılarını açan We Just Married, tüm detaylarıyla cezbedici konforu ve derinden etkileyici sofistike bir mimariyi buluşturuyor. Gelinlerimizi, sadece DüğünümüzVar çekimlerine özel hazırlayan We Just Married ile premium saç & makyaj hizmeti almanın eşsiz tadını çıkarın.

Muhteşem düğün fotoğraflarınızı hayal ediyorsanız dugunumuzvar.com’dan düğün fotoğrafı rezervasyonu yaparken, gelin saç & makyaj hizmetini de alabilirsiniz. Dünyanın en büyük düğün konseptli çekim platosuna sahip olan DüğünümüzVar, tüm hizmetleri bir arada sunuyor. Gelin saçı 2023 fiyatları ve gelin saç makyaj tasarımları hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.